O obci  |  Obecní úřad  |  Informace  |  Sdružení  | Školství  | Knihovna  | Zdravotnictví  |  Hasiči  |  Sport  |  Fotogalerie  |  Firmy  |  Odpady

Povinné informace

OÚ - Kontakt, úřední dny

Kontakt:

tel.558 651 254

tel.558 651 387

Úřední dny:

Pondělí, Středa

08.00 - 11.30
12.30 - 17.00

Mapy

3D model Dobratic

 

Doporučené odkazy

Novinky e-mailem

Jízdní řády

Stránky krajského úřadu

Stránky Policie FM

Farnost Dobratice

Dobratické rybníky

Český svaz zahradkářů.

Společné stránky SOPM

Sběratelské stránky

SMS - "MOBILNÍ ROZHLAS"

Více odkazů

Přihlášení do systému

Jméno: 

Heslo:

 

Fotogalerie

 

Už počtvrté se připojily Dobratice k městům a vesnicím po celé naší zemi, aby si ve středu 14.prosince od 18,00 hodin zazpívaly děti i dospělí pět vybraných vánočních koled.Kromě koled Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolku do Betléma, Veselé vánoční hody a Pásli ovce valaši připojily děti ze ZŠ a MŠ Dobratice spolu s chrámovým sborem Filia dalších pět písní. Vše pod vedením K.Peterkové a K.Zouharové. Fotky z dnešního zpívání zde: http://dobratice.rajce.idnes.cz/178._Cesko_zpiva_koledy/
Více si můžete přečíst i na stránkách Deníku: http://fm.denik.cz/kultura_region/koledy-znely-take-v-regionu-20161214.html

Vložil: KaMoš   (636 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)    


 
Troška podzimních fotografií, převážně ze Šprochovic a Podlesí.

Vložil: Ilona Spilková   (868 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Členové Dobratického klubu důchodců v září nelenili a účastnili se hned dvou akcí. Společně si vyšli na Kotař a jeli na výlet organizovaný obcí do Hradce na Moravicí.

Vložil: Ilona Spilková   (855 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Krásné odpoledne jsme zažili v sobotu 17.9.2016, kdy se i přes nepříznivé počasí na dobratickém hřišti sešli nadšenci běhu a všichni, kdo chtěli podpořit organizaci Bez mámy.

Vložil: Ilona Spilková   (1981 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (9)     Otevřít článek


 
Kliknutím na odkaz níže se vám zobrazí album s fotografiemi z výstavby chodníků od školy k mateřské školce. Fotografie jsou do alba postupně doplňovány.

Vložil: Obec Dobratice   (896 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Plánovaný zájezd dobratických důchodců se vydařil. Středa 29.června přála výletům a tak se na Lysou horu vydali i ti, co by už asi velmi těžko zvládli nějakou delší túru. Z pečlivého výkladu bývalého ředitele dobratické ZŠ M.Thieleho se všichni účastníci dozvěděli něco z historie týkající se Lysé a to během cesty. Pak již zbyl čas na prohlídku nově vystavěných budov na samotném vrcholu. Zpestřením byla i návštěva stanice Horské služby a představení jejich práce z úst jednoho mladého záchranáře. Počasí super, nálada také, tak co si více mohli naši starší občané přát! KaMoš
Více fotek zde:http://dobratice.rajce.idnes.cz/166._Vylet_na_Lysou_horu/

Vložil: KaMoš   (1799 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (42)     Otevřít článek


 
Ve středu 11.května připravil Klub důchodců obce Dobratice tradiční setkání členů u smažení vaječiny. Posezení v chatě u dobratických rybníků se povedlo. Atmosféru přibližuje pár fotek. KaMoš
Více fotek na:http://dobratice.rajce.idnes.cz/161._Vajecina_u_rybniku/

Vložil: KaMoš   (1255 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

Již popáté se dne 20. dubna 2016 sešli dříve narození občané Klubu seniorů Dobratic na akci „ očisty obce“, zaměřené na sběr různého odpadu v potocích.
Procházeli jsme potokem a okolím toku po skupinkách v úseku středem místní části obce potok Lučina a místní části Hranice potok Říčka.

Akce je vždy náročná, neboť pro různorodost vodního toku již v daném věku taková akce není pro každého. Naši senioři v počtu 13 osob nasbírali 15 pytlů různého odpadů, který do potoků nepatří.

Máme v obci řadu různých kontejnerů na několika místech,přesto se k přírodě nechováme zodpovědně. Je to smutné a někdy i zarážející.
Kohut Jiří

Vložil: Obec Dobratice   (1075 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 


V sobotu 16. dubna se opět po roce sešli na již tradičním setkání dobratičtí senioři. To letošní se uskutečnilo v zrekonstruovaných prostorách Šenku Radka Cichého.

Pro 80 seniorů byl připravený program v podobě nádherného hodinového vystoupení dětského pěveckého sboru Caro z Raškovic. Caro vzniklo teprve před dvěma lety. Už za tak krátký čas se děti pod vedením sbormistryně paní Anny Kajzarové dokázaly prosadit a získat řadu významných ocenění na různých pěveckých soutěžích napříč Českou republikou.

Frýdeckomístecká kapela Los Pedros se postarala o druhou část kulturního programu. Trio mladých hudebníků (Petr Kahánek a Petr Hladík – kytary, Petr Pinkas – basa) úžasně zahrálo a zazpívalo řadu hitů 50. – 70. let.

Pro všechny seniory bylo připraveno občerstvení v podobě teplého jídla, moučníků, koláčů, kávy a čaje. Senioři si povídali, smáli se a vzpomínali až do večerních hodin. Už na Šenku si někteří odpoledne pochvalovali a dříve, než byl tento článek uveřejněn, přišla slova chvály e-mailem. Proto věřím, že se seniorům odpoledne líbilo a že se paní Ivona Bortlíčková ze sociální komise OÚ Dobratice vrhne i na organizaci toho příštího.

Ilona Spilková

Vložil: Obec Dobratice   (1131 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
V pátek 12. února 2016 praskala tělocvična ZŠ Dobratice doslova "ve švech". Původní kapacita, na jakou je sál koncipován, je 180 osob. Organizátoři, ve snaze vyhovět co největšímu počtu zájemců, překonali tuto mez o dalších 18 osob. Skupina Rivieras Show Band opět přilákala všechny taneční nadšence a hudební znalce. Na své si přišli také gurmáni. Guláš Pepíka Slavického byl nepřekonatelný. Letos byla připravena také novinka v podobě "plesové cukrárny", kde si tanečníci mohli odpočinout u kávičky a ochutnat domácí koláče Aničky Kohutové a zákusky Moniky Cristofanilli. V rámci programu se nejprve představila mistrovská taneční dvojice Johanka a Denis a na závěr pobavila "Kouzelnice Radana" se svou Brazilskou show. Sponzorům a také všem, kteří vypomáhali při přípravě obecního plesu, patří veliké DÍKY.

Vložil: Obec Dobratice   (2184 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (3)     Otevřít článek


 


V pátek 29.1.2016 se uskutečnil v tělocvičně Základní školy v Dobraticích tradiční "Ples sportovců", který má v Dobraticích i okolí dobrou reputaci. V naplněné tělocvičně bylo možné vidět zejména hezky oděnou mládež, ale nechyběli tradičně zástupci střední i starší generace. O dobrou atmosféru plesu se postarala kapela LORD z Ostravy, která velmi profesionálně zahrála širokou škálu známých hitů a tak si každý mohl přijít na své. Velmi úspěšná byla i společenská hra zakončená losováním spousty věcných cen a tak mnozí účastníci plesu si odnášeli kromě pěkných zážitků i hodnotné věci. Všichni účastníci plesu také chválili výbornou kuchyni, ve které velmi obětavě pomohly maminky našich hráčů, o celou organizaci se postarali zejména mladí členové výboru. Lze si jen přát, aby i příští kulturní akce sportovců z Dobratic měly podobnou atmosféru a úroveň.

B. Bortlíček

Vložil: Obec Dobratice   (1844 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Farní ples se letos konal 6. února na "Šenku". Účastníci, kterých bylo asi 80, si pochutnali na guláši, čepoval se Radegast i Koníček. Ochotné ženy připravily drobné občerstvení - jednohubky, věnečky, domácí koláče. K poslechu a tanci hrála vynikající skupina HEC. Všichni se dobře bavili až do skorých ranních hodin. Fotografie z akce k nahlédnutí.

Vložil: Obec Dobratice   (1433 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Letošním prvním dobratickým plesem byl opět ten HASIČSKÝ. Po pár letech se ples vrátil do nově zrekonstruovaných prostor Na Šenku. Ke skvělé náladě téměř 120 lidí přispívala také výborná skupina Flash, která „vylákala“ na parket tanečníky již při druhé písničce a tak to zůstalo po celou dobu konání plesu. Příjemným zpestřením byla také hodnotná tombola. A pak už se jen jedlo, pilo, tancovalo a bavilo do brzkých ranních hodin.

Vložil: Obec Dobratice   (1575 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Ve čtvrtek 21.ledna se za nádherného zimního počasí konal zápis dětí do 1.třídy v základní škole. Podle slov ředitelky K.Peterkové se k zápisu chystala třicítka dětí a to je opravdu pěkné číslo. Prvním klukem byl Dominik, který přišel se svými rodiči a jako první dívenka se u zápisu objevila Zuzanka. Tak se podívejte na několik prvních minut ve škole s těmi, co se přišli představit nejen paní ředitelce, ale také dalším učitelkám a školákům, kteří si pro ně připravili svoje výrobky i hranou pohádku. A jedna perlička nakonec, děti měly u známé pohádky uhodnout, které zvířátko podle obrázku při hraní schází. To nebyl pro děti žádný problém uhodnout, že pejsek. Mnohem vtipnější byla odpověď, proč? No, protože pejsek onemocněl! Více fotek pak najdete na dobratickém"rajčeti".
http://dobratice.rajce.idnes.cz/153._Zapis_do_1.tridy/

Vložil: KaMoš   (1358 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Ve čtvrtek 17.prosince byla základní škola doslova v obležení osobních aut. Důvod byl prostý, ve škole se konal další tradiční vánoční jarmark. A tak se to hodně hemžilo těmi, co si chtěli něco prohlédnout, vybrat a také zakoupit do svých domovů nebo vybrat dárek pro někoho blízkého. Z předvánoční atmosféry několik fotek zde:
http://dobratice.rajce.idnes.cz/151._VANOCNI_JARMARK_VE_SKOLE
V lednu tohoto roku jsem pro vás, milí občané Dobratic, připravil tuto fotogalerii, která nyní čítá 151 albumů. Jen za rok 2015 jsem přidal 64 příspěvků fotek z různých akcí, což znamená, že se opravdu pořád něco v obci a blízkém okolí dělo. Jsme téměř na konci roku a tak chci za sebe všem popřát pohodové, ničím nerušené prožití vánočních svátků. Z mého pohledu toho bylo letos až příliš, tak slibuji, že v roce 2016 už tolik obtěžovat nebudu. K.Moškoř

Vložil: KaMoš   (1325 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)    


 
S regionálním Deníkem se ve všech krajích České republiky zpívaly 9.12. od 18,00 hodin koledy. V našem kraji se letos zpívá popáté, v Dobraticích tomu bylo potřetí. Jsme jedna z mála zpívajících obcí v regionu, protože převážně se zapojují města. Letošní zpívání koled s dětmi MŠ a ZŠ doplnil i chrámový sbor Filia a určitě bylo vybrané koledy slyšet v obci hodně daleko. Před dobratickou školou se sešlo kolem tří stovek dětí a dospělých, kterým nemohla uniknout tato zajímavá událost.Fotky samozřejmě přidáváme v tomto odkaze: http://dobratice.rajce.idnes.cz/149._Dobratice_-_Cesko_zpiva_koledy/

Vložil: KaMoš   (1579 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)    


 
Patří mezi nejaktivnější sdružení v obci. Ačkoli mají za sebou už pěkný kus života, na společná setkání nedají dopustit. Tradičně v prosinci se setkávají v předvánoční atmosféře a hodnotí to, co už je za nimi. A přátelé, těch akcí je opravdu požehnaně. Více si necháme do Zpravodaje, ale i tak chceme poděkovat všem seniorům, kteří v letošním roce přiložili ruku k dílu a podíleli se na různých akcích v obci.
Fotky najdete ve fotogalerii: http://dobratice.rajce.idnes.cz/148._Predvanocni_setkani_senioru/

Vložil: KaMoš   (1538 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)    


 
Poslední listopadovou sobotu, těsně před první adventní nedělí se sešly babičky, maminky, slečny i děti k výrobě adventních věnců. Poprvé tak měly možnost zavítat do prostor renovované zasedací místnosti, kde se tvořilo a vyrábělo. Jak jsem pozoroval, jako jediný muž mezi ženami, mělo to už skoro vánoční atmosféru, hrály se koledy, na stolech spousty dobrot a k tomu různé typy adventních věnců. Tak se podívejte i vy, co jste nevyužili možnosti a nepřišli si sami vyrobit něco pěkného do adventního období.
Více fotek najdete zde:
http://dobratice.rajce.idnes.cz/147._Tvorba_adventnich_vencu_-_Dobratice

Vložil: KaMoš   (1639 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)    


 
Zajímavou přednášku, která se týkala Prašivé připravil OÚ (konkrétně B.Blahut) pro naše občany. V zasedací místnosti OÚ přednášel Jaromír Polášek z Muzea Beskyd Frýdek - Místek o historii vzniku kostelíku i chaty na Prašivé. Druhým přednášejícím byl Martin Stiller, jeden z nadšenců obnovy turistické chaty. Více o besedě najdete v prosincovém Dobratickém zpravodaji.

Vložil: KaMoš   (1408 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
V pondělí 26.října byl otevřen nový komplex zahrnující dětské hřiště s prolézačkami, lanovou pyramidou, houpačkou a dalšími atraktivními prvky.To se nachází hned za školou vedle tělocvičny. Ve spodní části pod svahem bylo vybudováno multifunkční hřiště a vedle něho pak postaveno šest posilovacích strojů. Za hřištěm ještě najdete tartanovou dráhu s doskočištěm. Vše doplňuje výsadba zeleně. Pro děti a občany tu je další nádherný areál k pohybovým aktivitám.
Několik fotek z dnešního otevření spojeného i s večerním programem pro děti zde:
http://dobratice.rajce.idnes.cz/143._Otevreni_Dobratickeho_centra_sportovnich_aktivit

Vložil: KaMoš   (2111 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (2)     Otevřít článek


 

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář akcí

<<   Březen / 2017   >>

 

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1

 

 

1

2

3

4

5

2

6

7

8

9

10

11

12

3

13

14

15

16

17

18

19

4

20

21

22

23

24

25

26

5

27

28

29

30

31

 

 

Na červené datum připadá nějaká událost.

Dobratice

Sport aktuality

Šachisté Dobratic zahajují soutěžní sezónu. Na domácí půdě se utkají se svými soupeři v klubovně Obecního úřadu ve dnech 9.10., 15.10. a 23.10.2016

UžitečnéDatum a svátek

Pondělí, 29. května 2017

Svátek slaví Maxmilián

Reklama

Strakatý pes

AXDATA CZ s.r.o.

Jiří Fluksa

Brány Zeman

AQUASAN IZOLACE, s.r.o

COMFORT Koštíř & Dyba

Nejlevnější ploty

Anketa

Vaše náměty

Chybí vám nějaká informace na našich internetových stránkách?

Pošlete nám váš námět pro zlepšení stavu.

Poslat námět