O obci  |  Obecní úřad  |  Informace  |  Sdružení  | Školství  | Knihovna  | Zdravotnictví  |  Hasiči  |  Sport  |  Fotogalerie  |  Firmy  |  Odpady

Jednotka SDH obce

Aktuality

Členové JSDHO

Technika a vybavení

Zásahy

Fotogalerie

Sbor dobrovol. hasičů

Aktuality

Historie

Členové SDH

Mladí hasičí

Úvodní stránka webu

Povinné informace

OÚ - Kontakt, úřední dny

Kontakt:

tel.558 651 254

tel.558 651 387

Úřední dny:

Pondělí, Středa

08.00 - 11.30
12.30 - 17.00

Mapy

3D model Dobratic

 

Doporučené odkazy

Novinky e-mailem

Jízdní řády

Stránky krajského úřadu

Stránky Policie FM

Farnost Dobratice

Dobratické rybníky

Český svaz zahradkářů.

Společné stránky SOPM

Sběratelské stránky

SMS - "MOBILNÍ ROZHLAS"

Více odkazů

Přihlášení do systému

Jméno: 

Heslo:

 

Jednotka SDH obce (JSDHO) - Aktuality

 

Letošní okrskové námětové cvičení proběhlo v sobotu 22.10. v odpoledních hodinách v Horních Domaslavicích. Jednotka SDH obce Dobratice vyjela s CAS 32 - T 815 v počtu 1+3 a po příjezdu na místo události prováděla dle určení velitele zásahu likvidaci požáru a ochlazování vedlejší budovy.

Vložil: Darnady & Vitásek   (4076 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Obec Stružnice zaslala na adresu dobratických hasičů poděkování za pomoc při povodních v srpnu 2010. Dovolte, abychom tímto předali poděkování všem občanům, kteří přispěli na humanitární sbírku pro obec Stružnice.

Vložil: Darnady & Vitásek   (3978 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Generální ředitel HZS ČR vyslovuje poděkování jednotce SDH obce Dobratice za účast na záchranných pracích při povodních v květnu a červnu 2010.

Vložil: Darnady & Vitásek   (3991 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

 

Od pátku 22.10. začali hasiči svépomoci realizovat přestavbu garažového stání. Za vydatného úsilí mnoha členů SDH každým dnem pokračují zdárně stavební práce. V nesnadném úsilí nám doposud pomáhají firmy a živnostnící z obce a okolí: Spolstav sro, TOZOS sro, Dvořák Daniel výkopové práce, Kacíř Stanislav zámečnictví, Pavelek Martin klempířství, Sikora Roman pokrývačství, Herok Martin zednické práce, Kocich Luboš těžba dřeva.

Vložil: Darnady & Vitásek   (4895 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Letošní námětové cvičení doberského okrsku se uskutečnilo 5.12. v odpoledních hodinách v Dolních Tošanovicích v prostorách restaurace Motel a čerpací stanice. Hasiči z Dobratic zasahovali s CAS 32 – T 148 v počtu 1+1 a s DA 12 – Ford Transit 1+5. Osádka CAS 32 prováděla ochlazování čerpací stanice 1C proudem a družstvo DA 12 provádělo dálkovou dopravu vody hadicemi pomocí PS 12.

Vložil: Darnady & Vitásek   (4517 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v závěru loňského roku centrálně pořídilo pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí kategorie JPO V celkem 33.330 kusů nových ochranných oděvů (vždy blůza a kalhoty) a 33.330 párů zásahových bot.

I když je naše jednotka zařazená do kategorie JPO III, ale v době pořízení zakázky jsme byli JPO V, tak jsme si pátek 24.4.09 vyzvedli u HZS MSK 5 párů zásahových bot "ŠPECIÁL" model S03019 a 5 ks ochranných oděvů "BUSHFIRE", které jsou určené pro zdolávání požárů na volném prostranství.

Vložil: Darnady & Vitásek   (4723 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 
Jako každoročně tak i letos jsme se zúčastnili námětového cvičení doberského okrsku. Cvičení zaměřené na likvidaci požáru a dálkovou dopravu vody proběhlo tentokrát v Nošovicích. Naše jednotka vyjela s technikou CAS 32 – T 148 v počtu 1+2 a s DA 12 – Ford Tranzit v počtu 1+4 a po příjezdu na místo události prováděla doplňování vody do CAS 24 – Renault z Dobré, a dále se podílela na tvorbě dálkové dopravy vody hadicemi ze žermanického přivaděče vzdáleného od místa požářiště cca 750 m.


Vložil: Darnady & Vitásek   (5217 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

V sobotu jsme zúčastnili společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Frýdku námětového cvičení zaměřeného na likvidaci požáru budovy v 2. nadzemním podlaží ve výcvikovém objektu HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě - Vítkovicích. Cvičilo se v reálném prostředí se skutečným požárem, který byl založen ve dvou místnostech současně. Dobratičti hasiči prováděli likvidaci požáru v jedné místnosti, vyhledávání osoby (z bezpečnostních důvodu figuríny) a doplňování frýdecké cisterny. Při tomto ojedinělém cvičení, které se výrazně lišilo od okrskového cvičení organizovaného jednou ročně, jsme získali cenné poznatky a zkušenosti s rozvojem požáru, s tvorbou dopravního a útočného hadicového vedení, s pohybem v zakouřených místnostech a vyhledáváním osoby.

Další foto a informace na: www.sweb.cz/sdhdobratice

                                        www.sweb.cz/sdhfrydek

Vložil: Darnady & Vitásek   (4891 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

Řadu nositelů dýchací techniky rozšířili další členové jednotky, a to Radovan Čubok, Radovan Otipka a Miroslav Skokan, kteří úspěšně absolvovali dvoudenní kurz v Odborném učilišti požární ochrany MV ČR ve Frýdku-Místku a posílili tak akceschopnost jednotky.

První den kurzu byl věnován  teoretické přípravě, ve které si nováčci  probrali fyziologii dýchaní, Řád chemické a technické služby jednotek PO, výpočty spotřeby vzduchu, kontroly, zkoušky a revize dýchacích přístrojů a poprvé se seznámili se vzduchovými přístroji Saturn.

Druhý den byl zaměřen na praktické použití dýchací techniky. Fyzicky náročný výcvik probíhal v protiplynovém polygonu, ve kterém nováčci nejdříve absolvovali ,,rozcvičku“ v tělocvičně. Ta se skládala ze tří cviků: výstupu po nekonečném žebříku do výšku 15 m, běhu ne nekonečném pásu a přitahování kladiva. Po rozcvičení následoval samotný polygon, který je vlastně klecovým bludištěm a obsahuje různé překážky a nástrahy, např. zúžené a snížení průřezy, žebříky, roury apod. Tento výcvik probíhal ve tmě, za požití dýmovnice a je umocněn zvukovými efekty požáru, výbuchu, zřícení stavby a volání lidí o pomoc.Celková doba absolvování polygonu s tělocvičnou je 20 až 25 minut.   

Vložil: Darnady & Vitásek   (5382 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

V sobotní dopoledne 31.3.2007 proběhl ve spolupráci s Hasičským záchranný sborem Moravskoslezského kraje výcvik členů JSDHO Dobratice zařazených do funkce nositel dýchací techniky. Náročný výcvik zaměřený na orientaci, pohyb a vyhledávaní osob v prostorách s nulovou viditelností - ve tmě, bez použití svítilen a s přelepenými zorníky ochranných masek – probíhal ve zrušeném krytu CO ve Vítkovíckých železárnách.

 

Pozn.: Foto pořízeno ve tmě s bleskem.

Vložil: Darnady & Vitásek   (5162 přečtení)     Tisk článku Tisk     Diskuse k článku (0)     Otevřít článek


 

Kalendář akcí

<<   Březen / 2017   >>

 

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1

 

 

1

2

3

4

5

2

6

7

8

9

10

11

12

3

13

14

15

16

17

18

19

4

20

21

22

23

24

25

26

5

27

28

29

30

31

 

 

Na červené datum připadá nějaká událost.

Dobratice

Sport aktuality

Šachisté Dobratic zahajují soutěžní sezónu. Na domácí půdě se utkají se svými soupeři v klubovně Obecního úřadu ve dnech 9.10., 15.10. a 23.10.2016

UžitečnéDatum a svátek

Pondělí, 29. května 2017

Svátek slaví Maxmilián

Reklama

Strakatý pes

AXDATA CZ s.r.o.

Jiří Fluksa

Brány Zeman

AQUASAN IZOLACE, s.r.o

COMFORT Koštíř & Dyba

Nejlevnější ploty

Anketa

Vaše náměty

Chybí vám nějaká informace na našich internetových stránkách?

Pošlete nám váš námět pro zlepšení stavu.

Poslat námět