O obci  |  Obecní úřad  |  Informace  |  Sdružení  | Školství  | Knihovna  | Zdravotnictví  |  Hasiči  |  Sport  |  Fotogalerie  |  Firmy  |  Odpady

TJ Dobratice

Fotbal

Šachový oddíl

Sport

Běžky

Bruslení

Cvičení

Sportovní akce

Úvodní stránka webu

Povinné informace

OÚ - Kontakt, úřední dny

Kontakt:

tel.558 651 254

tel.558 651 387

Úřední dny:

Pondělí, Středa

08.00 - 11.30
12.30 - 17.00

Mapy

3D model Dobratic

 

Doporučené odkazy

Novinky e-mailem

Jízdní řády

Stránky krajského úřadu

Stránky Policie FM

Farnost Dobratice

Dobratické rybníky

Český svaz zahradkářů.

Společné stránky SOPM

Sběratelské stránky

SMS - "MOBILNÍ ROZHLAS"

Více odkazů

Přihlášení do systému

Jméno: 

Heslo:

 

Sport

 

Vydáno dne 13. května 2017

Vítěznou šňůru přeťal "Staráček"

Dobratice - Staré Město 1:2 (1:2), branky: Šigut - P.Němec a Štěrba
Aspirant na postup do krajského přeboru přerušil vítěznou sérii dobratických fotbalistů. Ve vyrovnaném utkání dali o gól více a to rozhodlo. Na fotbal do Dobratic přišla letošní rekordní návštěva - 280 diváků!
Foto:http://dobratice.rajce.idnes.cz/185._Dobratice_-_Stare_Mesto_1_2/
Článek na webu Deníku:http://fm.denik.cz/fotbal_region/stare-mesto-se-opet-vratilo-do-cela-tabulky-20170518.html
Předzápas dorostu: Dobratice - Baška 1:6 (0:5), jediný gól dal Michalák. Zpackaný první poločas nastínil výrazné skóre pro hosty.
Perlička z utkání žáků Vojkovice/Dobratice - Metylovice 3:1. Hrálo se o černého Petra v soutěži, možná i proto se přišlo podle zápisu podívat na utkání 200 diváků. Stačí přiklepnout jednu nulu a je vystaráno. Na muže po nich se dívalo jen 60 diváků.

Sestavy:

Dobratice: Tesarčík – Somr, Škapa, Dobiáš,  Lýsek, Skotnica – Svobodník (68.Březina), Šigut, Causidis, Hlaváč – Zábelka (62.Bortlíček), trenér Korabík.

Staré Město: Střalka A. – Birčák Jakub, Recman, Kmošťák, Slota (90.Němec Patrik), Němec Tomáš, Rudel, Glembek (82.Birčák Jonáš), Němec Petr, Štěrba, Smilowski (72.Střalka K., 89.Chalachan), trenér Němec.

Rozhodčí: Moravec – Kolečkář a Ham, ŽK: Lýsek, Causidis - Birčák Jak., Němec T., Střalka K., 280 diváků

Dva po sobě jdoucí zápasy odehrály  Dobratice doma.  Domácí fandové namlsáni pěknou vítěznou šňůrou očekávali další bodový přísun do tabulky. To však nebylo vůbec lehké, protože Staré Město je nejlépe hrajícím mužstvem v soutěži a dovezli si z hřišť soupeřů nejvíce bodů ze všech. Rekordní návštěva na dobratickém fotbale dávala tušit, že se utkávají staří známi nejen na hřišti, ale též v hledišti. Od počátku tu byl zajímavý souboj bubeníků, ti neúnavně bušili do svých nástrojů. Co se týče hlasitosti, neměl v tom takovou podporu hostující Cigi,  domácí fans bylo v tom směru jednoznačně lepší.

Zápas se začal lépe vyvíjet pro hosty. Už v 9.minutě si šel k brankové čáře zbytečně domácí brankář, hosté dokázali odcentrovat a na kapitána Petra Němce zela prázdná branka, jen ji stačilo z dobrých dvanácti metrů trefit, 0:1. To byla docela rychlá rána do plánů Dobratic. Nemuseli však dlouho čekat na srovnání stavu. Zahraný rohový kop zleva byl přesný a Šigut, ač otočen od brány, trefil míč zátylkem přesně, 1:1. O chvíli na to se bouřilo v domácím publiku, souboj zadáka Starého Města se Šigutem však posoudil sudí Moravec v souladu s pravidly. Ve 20.minutě prokázal svou mrštnost brankář Střalka a skvěle vytáhl povedenou střelu Svobodníka. Ještě lepší možnost se naskytla Zábelkovi, který šel zcela sám na gólmana, a zde si dovolím poznamenat, že přišel zákrok dne ze strany hostujícího strážce branky. Už podruhé se potvrdilo na dobratické půdě to známé nedáš – dostaneš. Následující protiútok skončil odpískaným faulem na polovině domácích. Zahraný přímý kop P.Němcem neměl chybu, míč si našel nabíhajícího Štěrbu a hlavička zapadla pod břevno Tesarčíkovy branky, 1:2. Tento stav z 35.minuty vydržel až do hvizdu rozhodčího na samotném konci utkání.

Podíváme se ještě na několik zajímavých momentů z průběhu druhé půle.  Ani další pokus Svobodníka po pasu Causidise neskončil zdarem, opět byl gólman proti. Výbornou příležitost na navýšení skóre se naskytla P.Němcovi v 50.minutě ze standardky, z dvaceti metrů pořádně protáhl Tesarčíka. To si dobratický brankář rovněž pořádně oddechl po „padajícím listu“ Tomáše Němce, kdy míč jen těsně zaloboval nad břevno. Překvapivě nejvíce nebezpečí šlo ze strany domácích hráčů po rozehraných rohových kopech. Dobré centry nezužitkovali ani Šigut a zejména Lýsek. Hosté se prezentovali velice dobrou hrou a byli neustálým nebezpečím pro Dobratice. Když unikl domácí obraně Smilowski po pravém křídle, stačilo na jeho přízemní centr na malém vápně nastavit  lépe nohu Slotovi a bylo by vymalováno. Fotbal se musel všem líbit, ani v tomto utkání nechyběla sóla Skotnicy a zvláště jeho střela z dobrých 35 metrů zaměstnala asi nejlepšího hráče hostí – brankáře Střalku. K výkonu patří i štěstí a to on měl po střele Šiguta z přímáku, kdy byl bez nároku a jeho pozici zastoupil jeden z hráčů u zdi.  V samotném  závěru se vytvořila poslední šance z rohu, ale Lýsek dobrý centr neodhadl a míč jen lízl jinde než by si přál on i většina dobratických fanoušků.  KaMoš

 

 


Jde se na fotbal

setkání obou bubeníků před zápasem

trojice rozhodčích a kapitáni

první branka - náš brankář se vrací pozdě, P.Němec 0:1

schyluje se k vyrovnání

Šigut zády k brance vyrovnává na 1:1

Svobodníkovu střelu likviduje gólman

rozhodující moment, Štěrba ve výskoku dává vítěznou branku, 1:2

 

 

Tisk článku Tisk   |   Diskuse   |   Vložil: KaMoš   |   177 přečtení článku


 

Kalendář akcí

<<   Květen / 2017   >>

 

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1

1

2

3

4

5

6

7

2

8

9

10

11

12

13

14

3

15

16

17

18

19

20

21

4

22

23

24

25

26

27

28

5

29

30

31

 

 

 

 

Na červené datum připadá nějaká událost.

Dobratice

Sport aktuality

Šachisté Dobratic zahajují soutěžní sezónu. Na domácí půdě se utkají se svými soupeři v klubovně Obecního úřadu ve dnech 9.10., 15.10. a 23.10.2016

UžitečnéDatum a svátek

Pátek, 26. května 2017

Svátek slaví Filip

Reklama

Strakatý pes

AXDATA CZ s.r.o.

Jiří Fluksa

Brány Zeman

AQUASAN IZOLACE, s.r.o

COMFORT Koštíř & Dyba

Nejlevnější ploty

Anketa

Vaše náměty

Chybí vám nějaká informace na našich internetových stránkách?

Pošlete nám váš námět pro zlepšení stavu.

Poslat námět