Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalisté vyhráli ve Smilovicích

SMILOVICE – DOBRATICE 1:4 (1:1)

Po výrazném vítězství v zahajovacím kole nové fotbalové sezóny zajížděly Dobratice do sousedních Smilovic. Čekal je nepříjemný soupeř a právě on měl prověřit, jestli pohodová výhra nad Kopřivnicí nebyla jen ojedinělá.

Na pěkně upravený trávník vydatně prokopený sobotními lijáky přivedl trenér Korabík tuto jedenáctku: v brance Bocek a před ním tyto hráče – Březina, Lýsek, Kohut, Skotnica, Mitrenga, Pařenica, Causidis, Stříž, Bařina a Šimeček. Ve druhém poločase nastoupili Béla (střídal Březinu) a Michalík nahradil Pařenicu. Rozhodčími byli Podracký, Machala a Klečacký.

Po včerejších vydatných deštích se opět hrálo za slunečného počasí a dusno bylo cítit nejen ve vzduchu, ale také na trávníku už od prvních minut. Z poklidných fotbalových vod nakonec přišla až opravdová přeháňka ve formě skvostné střely Radima Pařenicy z dobrých třiceti metrů, na kterou brankář Gaszczyk neměl vůbec nárok. Vymetené pavučiny v jeho pravé šibenici znamenaly vedení hostů ve 14.minutě 1:0. Tento moment jako by dobratickým nalil fotbalový elixír a už po chvilce se protáhl po levém křídle Šimeček a z úhlu jen trefil boční síť. Domácí byli zaskočení aktivitou Dobratic a jen stěží odvraceli další útočné aktivity hráčů ve žlutých dresech. Po půl hodině se vydal na svůj oblíbený výlet Skotnica a ani on neuspěl a gólman si připsal další skvělý zákrok. Až posledních zhruba deset minut se hrálo více na polovině hostů. Varování přišlo ve 40.minutě po dalekonosné střele Przyczka těsně vedle levé tyče, hned na to Šimeček netrefil zblízka správně balón a ten skončil nad brankou. Když se už zdálo, že si hosté udrží jednobrankové vedení, přišla nenápadná akce Smilovic a po zmatcích v obraně se za šestnáctkou dostal míč k Cieslarovi a jeho střela šajtlí nečekaně zaplula k levé tyči Bocka do sítě a bylo srovnáno na 1:1.

Do druhé půle udělal domácí trenér Štvrtňa jednu změnu v sestavě a chtěl takto změnit dosavadní vývoj, kdy tahali za kratší konec. Moc se to ale nedařilo, protože dobratičtí fotbalisté se pěknými kombinacemi dostávali k dostřelu branky. Ve 48.minutě se chytal za hlavu nejen Causidis, ale i další hráči a hostující fanoušci. To Šimeček přešel zprava přes dva hráče a předložil míč kapitánu na malé vápno a ten jen nastřelil nohy padajícího brankáře! Stoprocentní šance a zákrok zápasu pro domácího strážce branky. Asistenci na branku si mohl po hodině hry připsat od branky i Bocek. Svým dlouhým výkopem našel vlevo Stříže, který po výborném zpracování, mířil vstříc navýšení skóre, ale domácí stačili v poslední chvíli zblokovat jeho pokus na rohový kop. Fotbalová akce jako z čítanky přece jen přišla v 65.minutě. Rychlou rozehrávku od svých obránců si na polovině zpracoval Šimeček a vyslal do úniku na pravé straně Pařenicu. Přes levého obránce stačil Radim přesně odcentrovat směrem k brance, kde už byl od poloviny běžící Šimeček a tomu stačilo jen nastavit nohu a krásně protečovat míč za záda Gaszczyka, 1:2. Uplynuly dvě minuty a na své střelecké umění si vzpomněl Causidis a ze vzdálenosti cca 25 metrů provětral rukavice domácího gólmana. Nemusel však dlouho smutnit, protože o pár okamžiků později se po zmatcích v malém vápně Smilovic odrazil míč právě k Causidisovi a světě div se, pravou nohou se míč po jeho pokusu doslova došoural k pravé tyči a hlavně do sítě překvapeného brankáře Smilovic, 1:3. V této chvíli byly Smilovice na ručník, žel tohoto momentu nedokázal zkušený tým z Dobratic využít. Ba naopak, už po třech minutách přišel moment, který způsobil, že šli hosté do oslabení. Předcházel tomu nešetrný zákrok Klimka na Mitrengu, který nechal hlavní sudí i blíže postavený pomezní Machala bez povšimnutí. Reakce Honzy Mitrengy však byla zbytečná a za oplácení šel předčasně do sprch. Mohl nastat problém, do konce zbývalo skoro dvacet minut a domácí trenér okamžitě reagoval posílením útočné řady a vystřídáním dvou hráčů. Přišel tedy očekávaný nápor domácích a samozřejmě větší tlak na všechny dobratické hráče. Nejprve v souboji jednoho na jednoho chtěli na rozhodčím penaltu po zákroku Bély, aby po chvilce dostal milimetrově přesně míč za obránci na nohu Przyczko a z pěti kroků minul branku. Dvě standardní situace s přehledem pořešil Bocek ve spolupráci s obranou a když se naskytla ještě jedna příležitost zaútočit, pláchl domácím Šimeček a hokejovým blafákem si pohrál s gólmanem a potvrdil nečekaně vysokou výhru na venkovním hřišti 4:1 pro Dobratice. Ještě po skončení zápasu byly emotivní výjevy především ze strany domácí lavičky na výkon rozhodčího. Stěžovat by si mohli i Dobratičtí, především, jak byla posouzena situace s vyloučením Mitrengy. Zápasu byl přítomen i delegát FAČRu pan Wojaczek, tak je na něm, co si poznamenal do svých poznámek. Naše hráče i fanoušky může těšit druhá výhra se čtyřgólovým přírůstkem a první místo v tabulce! K dalšímu utkání zveme fanoušky v soboru 24.srpna, do Dobratic přijede Bystřice a začíná se v 16,30 hodin. KaMoš