Obec Dobratice

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Sdružení a spolky > TJ Dobratice – Fotbalový oddíl > Bezbranková remíza se Smilovicemi

Bezbranková remíza se Smilovicemi



DOBRATICE – SMILOVICE 0:0

Ve třetím jarním utkání přivítaly domácí Dobratice soupeře z nedalekých Smilovic. Počasí si tak trochu vzalo něco ze zimy a pouhých osm stupňů asi odradilo i některé fanoušky přijít povzbudit svoje oblíbené týmy. Necelých sto padesát diváků se bohužel za devadesát minut gólů nedočkalo. Jak tedy vypadal bezgólový zápas?

Dobratice šly do prvních minut v této sestavě : M.Klus - Somr, D.Dobiáš, Lýsek, Béla - Skotnica, Kohut, Causidis, Pařenica, Bařina - Mitrenga, do utkání pak zasáhli Kantor, Chlebek a Březina. Z lavičky vedla fotbalisty zkušená dvojice Korabík a Musálek.

Smilovice hrály takto: Gaszczyk - V.Cieslar, Klimek, J.Barát, Žebrok - Przyczko, J.Cieslar, Firla, M.Barát - Vlachovič a Stroka, střídali pak Šmerda a Maj.

Docela dlouho trvalo než se na hřišti něco zajímavého dělo. V chladném počasí ani hráči na trávníku nijak nechvátali a na povětšinu vzájemných soubojů stačily místa mezi oběma šestnáctkami. První střelecký pokus si zapsali hosté střelou nad břevno až po čtvrt hodině hry. Domácím fandům zatrnulo v 19. minutě po odehraném rohu Smilovic. Míč se podařilo v klidu odehrát mimo pokutové území, ale po divném odskoku se zpátky vrátil do vápna a Dobiáš nečekanou hlavičkou málem překvapil Kluse ve vlastní brance. Další střelecký zápis si pak připsal hostující Stroka, branku těsně minul. Hned z protiakce dostal míč za obranu Pařenica a z úhlu jen mířil podél branky taky vedle. Pár sekund na to již měla jeho střela gólové parametry, proti však bylo břevno hostující branky. Brankáři se nijak nemuseli snažit, zkrátka muška z obou stran nebyla příliš na výši. To dokazála i pumelice Firly ve 33.minutě asi z 20 metrů, ani ta nenašla místo mezi třemi tyčemi. Nejblíže gólovému zásahu tak byly Dobratice ve 39.minutě, kdy nenápadná střela Kohuta se jen odrazila od tyče překvapeného gólmana Gaszczyka. Tím výčet možností za první poločas skončil. Jediné co diváky zaujalo, byly některé zcela zbytečné zákroky, které hlavní sudí Hrňa nechával bez povšimnutí a nesáhl ani ke žlutým kartám ke zklidnění hry.

Kdo čekal, že se ve druhé části utkání něco změní, mýlil se. Malou pozornost si zasloužil Vlachovič, ke kterému se už ve 48.minutě dostal míč po přesném centru a prudkou hlavičkou nad břevno jen vylekal domácího brankáře i diváky. Po hodině hry nepřesně rozehrál míč od své branky Klus a doslova namazal příležitost opět Vlachovičovi. Smilovický snajper vyslal okamžitě střelu asi ze 30 metrů a štěstí stálo u strážce domácí svatyně, míč stačil s námahou zkrotit. Asi nejsvětlejší okamžiky pro domácí hráče přišly v rozmezí dvou minut po 65. minutě. Závar v šestnáctce Smilovic skončil dvěma střeleckými pokusy docela zblízka a až obětavý zákrok smilovického zadáka na brankové čáře zmařil poslední možnost ke změně skóre z domácí strany. Z hostů ještě později dvakrát zahrozil Przyczko a ani on už nic nezměnil na tom, že si brankáři připsali čistá konta a diváci gól tentokráte neuviděli. Remízou se Dobratice udržely v nejlepší trojici. Příští zápas je však čeká na půdě vedoucí Bystřice a tam by dnešní předvedený výkon na případný zisk nestačil. KaMoš

Fotky: https://dobratice.rajce.idnes.cz